Sylwester to idealna okazja do hucznego imprezowania. Okazja na, którą czekamy cały rok, niekiedy czyniąc przygotowania już w okresie wczesnojesiennym. Dotyczy to w dużym stopniu Pań, które by, atrakcyjnie prezentować się na balu rozpoczynają trening lub stosują diety. Jako naród lubimy świętować, dlatego jesteśmy skłonni do poświęceń. Sylwester Polakom kojarzy się przede wszystkim fajerwerki, muzyką, eleganckimi strojami wieczorowymi oraz wyjazdami z przyjaciółmi i rodziną. Co jeszcze wiąże się z celebrowaniem powitania nowego roku? Oczywiście spożywanie mocniejszych trunków.
Alkohol nie jest zły w rozsądniej ilości — dodaje energii, poprawia poczucie humoru i pozwala na drobne szaleństwa. Mówiąc kolokwialnie — wszystko jest dla ludzi. Pijąc, warto jednak pamiętać o rozwadze, nie tylko ze względu na negatywne skutki przedawkowania alkoholu. Kto z nas chciałby przespać powitanie nowego roku?
Poniżej zebraliśmy główne zasady, jakimi należy kierować się podczas picia alkoholu oraz praktyczne porady jak się nie upić. Weź je pod uwagę podczas świętowania sylwestra w tym roku, aby na drugi dzień, nie żałować tego co stało się 31 grudnia.
- Piciu powinien towarzyszyć taniec. Jest on świetnym katalizatorem zbyt dużej ilości promili w organizmie.
- Na sylwestrowym stole nie powinno zabraknąć napoi chłodzących bez procentów, a także jedzenia (najlepiej tłustego i ciepłego).
- Nigdy nie powinniśmy decydować się na mieszanki różnych rodzajów trunków i innych używek (np. piwo z wódką, alkohol z papierosami czy nawet marihuaną.
- Nie pij zbyt pośpiesznie. Organizm potrzebuje czasu na spalenie alkoholu.
- Starajmy się też unikać mało wyrafinowanych trunków takich jak tanie wina, mocnego, taniego piwa, pędzonego bimbru.
- Nie pij przez słomkę! Choć to nie do końca potwierdzone, to jednak wiele osób szybciej upija się, pijąc drinki lub piwo właśnie przez słomkę.
Sylwester to okazja, by bawić się do białego rana. Nie zapominaj o tym, jeśli chcesz by ta jedna, wyjątkowa noc w roku była warta wspominania. Uważaj szczególnie wtedy, gdy znajomy lub znajoma częstuje Cię absyntem. 😉
Jeśli jednak z jakiegoś powodu zdarzy ci się „wypadek przy pracy” i w nowym roku obudzisz się z bólem głowy, zajrzyj do naszego poradnika jak wyleczyć sylwestrowego kaca.
Komentarze
Wydaje mi się, że jak ktoś chleje na umór, to nie żadnego znaczenia, czy pije przez słomkę czy nie. 😉